Ostatnio dodane
Odsłon : 28615
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 
Podkarpackie Działalność

Dzialalnosc

W skład Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie wchodzą: Szkoła Podstawowa, Liceum Ogólnokształcące, a także pozalekcyjny zespół zajęć wychowawczych.

Nadrzędne cele w pracy pedagogicznej nauczycieli szkoły szpitalnej to cele terapeutyczne. Priorytetem jest niesienie pomocy choremu dziecku, które przezwycięża trudności spowodowane choroba przewlekłą, zaburzoną sprawnością psychofizyczną oraz skutkami rozłąki ze środowiskiem rodzinnym i rówieśniczym.

Równolegle w szkole realizuje się nie mniej ważny cel, jakim jest zapewnienie uczniom ciągłości nauki podczas leczenia w szpitalu,umożliwienie realizacji podstawy programowej z poszczególnych przedmiotów.

Zespół Szkół obejmuje nauczaniem i wychowaniem dzieci przebywające w:

  • Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie na wszystkich oddziałach dziecięcych,
  • Klinicznym Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjno - Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie, na wszystkich oddziałach dziecięcych,
  • Centrum Medycznym w Łańcucie na Dziennym i Stacjonarnym Oddziale Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży.

 

Więcej informacji na stronie internetowej Szkoły: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony (wtorek, 12 listopada 2019 18:43)

 
Powiaty